12-06-2015

Ferrero ‘Ferrero Fındık Ödülleri’ ile fındık dünyasında araştırma ve inovasyonu destekliyor

Dünyada ve Türkiye’de fındık üretimi kalitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren Ferrero Grubu, fındık üretimine inovatif katkıda bulunan araştırmacıları ödüllendirecek. 2015 ExpoMilano’da yapılacak ‘Ferrero Fındık Ödülleri Gecesi’nde en iyi ve uygulanabilir fındık projesini geliştiren akademisyen 150 bin euroluk büyük ödülün sahibi olacak.

Dünya çikolata ve şekerleme pazarının lider şirketi Ferrero Grubu’nun fındık tedarik zincirini düzenleyen firması Ferrero Fındık Şirketi, fındık dünyasında araştırma ve inovasyonu geliştirip, desteklemek amacıyla ‘Ferrero Fındık Ödülleri’ dağıtıyor.

Dünyada ve Türkiye’de fındık üretiminde maksimum kaliteyi, en yüksek verimliliği yakalamayı hedefleyen Ferrero Grubu ‘Ferrero Fındık Ödülleri’nde fındık üzerine en iyi ve uygulanabilir araştırma seçilen projelere toplamda 160 bin euro ödül verecek. Ferrero Fındık Ödülleri Gecesi’nde dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinin yanı sıra sivil toplum örgütlerinde görev yapan araştırmacıları arasında yapılan değerlendirmede en değerli projeler seçilecek.

Değerlendirme projenin yeniliği, sürdürülebilirliği, nakil kabiliyeti, zamansal uygulanabilirliği açısından yapılacak. Fındık dünyasının dünyaca ünlü isimlerinin yer aldığı tam bağımsız bir kurul tarafından 4 başlık üzerinden fındık üzerinden yapılan değerlendirme sonunda fındık üretiminde gelişim, yenilikçilik, sürdürülebilirlik ve yeni strateji başlıklarında en iyi puanı toplayan ilk 3 proje ödüllendirilecek.

ExpoMilano bünyesinde gerçekleştirilecek olan ve Ferrero’nun tüm dünyada gerçekleştirdiği Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projelerini de açıklayacağı gecede kazanan proje 150 bin euroluk büyük ödülün sahibi olurken, ikinci ve üçüncü seçilen çalışmalar ise 5 bin euro ile ödüllendirilecek. Alba’da yer alan Ferrero Fabrikası’nda da ağırlanacak olan proje sahipleri, Ferrero’nun üretim alanlarında da inceleme yapma fırsatı yakalayacak.

Dağıtılacak ödüllerle Ferrero Grubu, dünya çapındaki başarısının temelini oluşturan yüksek kalite, inovasyon ve sürdürülebilir tarım yöntemleri ve doğanın korunması konularındaki taahhütünü bir kez daha yerine getirmiş olacak.

30 Haziran’a kadar başvuruları devam eden ödül için www.hazelnutcompany.ferrero.com adresinden online başvuru yapılabilecek. Proje ile detaylara da yine aynı siteden ulaşmak mümkün olacak.

19-11-2014

Ferrero palm yağı ilerleme raporu - Kasım 2014

Ferrero palm yağı ilerleme raporu - Kasım 2014

Ferrero'nun Palm Yağı Bildirgesinin yayınlanmasından bir yıl sonra

read more

17-10-2013

Ferrero hiç kimseye satılık değildir.

Ferrero hiç kimseye satılık değildir.

 Ferrero Grup İcra Kurulu Başkanı Giovanni Ferrero, şekerleme sektöründe yer alan bir başka Grup şirketinden teklif aldıklarına dair iddiaları kati surette yalanlar ve Ferrero’nun hiç kimseye satılık olmadığını teyit ederler.

read more

10-07-2013

Ferrero, kurumsal sosyal sorumluluk üzerine dördüncü raporunu sundu

Ferrero, kurumsal sosyal sorumluluk üzerine dördüncü raporunu sundu

Ferrero, dördüncü kurumsal sosyal sorumluluk raporunu 10 Temmuz’da Milano’daki ‘Il Sole 24 Ore’ isimli merkez ofisinde

read more

23-11-2012

Ferrero 3.Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporunu sunuyor

Ferrero 3.Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporunu sunuyor

Ferrero’nun 3.Kurumsal Sosyal Sorumluluk raporu online üzerinde farklı dillerde yayınlandı.

Raporun sunumu bugün İstanbulda resmi olarak İtalyan Büyükelçiliğinin konsolosluk binasında “Palazzo Venezia”’da gerçekleştirildi.

Rapor 2011 yılında Ferrero Grubun faaliyetlerinde sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik stratejisini yansıtıyor.

2013 yılı hedefleri ve uzun sureli 2020 hedefleri kapsamında ki konular özel kısımlar halinde Grup içindeki önemlerine ve paydaşların görüşlerine gore sıralanıp ele alındı.

Rapor Ferrero Grubun CSR Ofisi tarafından ;

- GRI Rehberi -Global Raporlama Girişimi
- ISO’ya

uyumlu olarak hazırlandı.

Ferrero Grup bu yıl, ilk kez, GRI kontrol ve GRI beyanı tarafından teyit edilen ve en yüksek sürdürülebilirlik derecesi olarak bilinen A+ derecesine erişmiştir.

Raporun bağımsız denetimi Deloitte tarafından gerçekleştirilmiştir.

Raporu internette www.ferrero.com web adresinde bulabilirsiniz.

Raporun Ingilizce versiyonu için, buraya tıklayınız >
Raporun Italyanca versiyonu için, buraya tıklayınız >

Yorumlarınız için e-mail adresi csr@ferrero.com

read more

28-01-2012

5 Şubat Dünya Nutella Günü

5 Şubat Dünya Nutella Günü

Dünya Nutella Günü'nü dev bir kahvaltı ile kutluyoruz! 05 Şubat 2012 Pazar günü saat: 10:00'da Cevahir'e gel. Dev kahvaltı masasındaki yerini al, Dünya Nutella Günü'nü birlikte kutlayalım.

Nutella Kahvaltının Yıldızı sizi bekliyor >

read more

haber arŞİvİ

2018

ocak

şubat

mart

nisan

mayıs

haziran

temmuz

ağustos

eylül

ekim

kasım

aralık