BESLENME

BESLENME

Ferrero, kendi ürünlerinin tüketimi ile ilgili olarak sorumluluklarını her zaman ciddiye almıştır. Bunun en önemli kanıtı, her zaman farklı besin gereksinimlerine uygun olarak tasarlanarak piyasaya sürülen porsiyonlarının büyüklüğüdür.

Bu temel özelliğin ve her bireyin seçme hakkını desteklemenin yanı sıra, Ferrero her zaman doğrudan anneleri hedef alan tanıtımlar yapmaya odaklanmıştır. Belirli yaş grubundaki ve fiziksel kabiliyetteki çocuklar için uygun olan Ferrero ürünlerinin standart ve kalitesini takdir eden anne ve babaların uzun yılların ardından elde ettiğimiz güvenleri sayesinde bunun onlara kendi çocuklarının besin ve enerji gereksinimlerine uygun olanı seçmelerinde yardımcı olduğu inancındayız.

Bu nedenledir ki, yakın zamanda yürütülen çoğu çalışmanın da teyit ettiği gibi, gün içerisinde düzenlik aralıklarla tüketmenin daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Ürünlerimiz, içeriğinde bulunan büyüme için gerekli besin takviyeleri ve sütteki kalsiyum sayesinde besinsel dengeye ulaşmada yardımcı olmak üzere hazırlanmışlardır. Ürünlerimiz hassas teknolojilerin kontrolü altında işlenerek besinlerin besinsel değerlerini mümkün olduğunca korumalarını sağlamaktadır.

KSS 2008-2009 Raporunun tamamını okuyun>
KSS 2009-2010 Raporunun tamamını okuyun >

FİZİKSEL AKTİVİTERE DESTEK

FİZİKSEL AKTİVİTENİN DESTEKLENMESİ

Ferrero ve spor. Yıllar boyunca birbiriyle özdeşleşen iki kelime.
Zira spor hareket, pozitif değerler ve yaşamdan zevk almak demektir.
Bu nedenle, faaliyette bulunduğu ülkelerin pek çoğunda çeşitli spor aktivitelerinin sponsorluğunu yapmaktadır. Adlarını sporla özdeşleştiren Ferrero ve Kinder bununla bir tarafta ürünlerinin enerji verdiğinin altını çizerken diğer taraftan özellikle gençler için sporun ve sağlıklı ve aktif bir yaşamın önemini vurgulamaktadır. Bununla birlikte, Ferrero, turnuva ve aktiviteler düzenleyerek, gerekli spor ekipmanlarını sağlayarak, spor kuruluşlarına yardım ederek ve ürünleriyle onlara enerji vererek gençlere destek olmaktadır.

Liste bu şekilde uzadıkça uzayabilir, çünkü spor sponsorluğu Ferrero Grup Şirketlerinin değişmez özelliğidir. İşte tam bu nedenle Ferrero “çocukları şampiyonlar gibi beslemektedir”

KSS 2008-2009 Raporunun tamamını okuyun>
KSS 2009-2010 Raporunun tamamını okuyun >