DEĞERLERE DAYALI FAALİYETLER

Geçmişimizin sağlam temeli ile, bu Ahlak Kuralları, kararlarımızın ve faaliyetlerimizin değerlerimize dayandığını tasdik etmektedir.

Bu ahlak kuralları ile amacımız, davranışla ilgili belirsizlikleri azaltmak ama aynı zamanda şirketimizle birlikte çalışan herkesin temel değerlerimizi anlamasını sağlamaktır.

Bugün, daha önce hiç olmadığı kadar, ahlaki vizyonumuzu onaylamak ve ilkelerimizi, değerlerimizi ve sorumluluklarımızı açıkça ifade etmek esastır. Bu ilkeler, pazarda, özellikle tüketici, çalıştığımız yerdeki topluluklar, bizimle çalışan kişiler ve Şirkette yer alan her paydaşlar ile olan ilişkilerde davranışlarımızı yönlendirmektedir.

GELECEK DAVRANIŞLARI YÖNLENDİRME

Ancak kombine çabalarımız ve katılımımızla sağlam bir gelecek inşa edebiliriz. Hepimizin birlikte çalışması ve işimizde birbirimize ve kendimize sürekli olarak meydan okumalıyız.
Çünkü zamanlarını, becerilerini ve fikirlerini yatırıma adayan tüm iş arkadaşlarımız işlerinin tanınmasını hak ediyor ve bugün onlar için şimdiye dek başarımızı garanti eden ilkelerimizi ve değerlerimizi yeniden teyit ediyoruz.

Dünya çapında sıra dışı bir genişleme kaydetmiş bizim gibi bir Grup’un, böylesi bir büyümeden doğabilecek çatışmalar arasında hassas bir iç denge gerektirdiğini unutamayız: özgürlüğe karşı kurallar, yaratıcılığa karşı sorumluluk, ve kolektif korumaya karşı bireysel inisiyatif.

Bu bağlamda, bu Ahlak kuralları yalnızca iyi oturmuş mükemmelliği formalize etmek için değil ama aynı zamanda gelecekteki karmaşıklıkları hem haricen ham de dahilen yönlendiren bir rehber, bir pusula oluşturmak için de bir fırsatı temsil etmektedir.

FERRERO ETİK DESTEK HATTI


Ferrero Etik Destek Hattı, Mesleki Ahlak Kurallarımız ve/veya İş Davranış Kurallarımız ile ilgili sorunların gizlilik içerisinde rapor edilebilmesi için hizmet vermektedir. 24 saat, 365 gün açıktır ve uygulama 43 dilde yapılmaktadır. Ferrero Etik Destek hattı, bir üçüncü taraf olan Convercent tarafından yönetilmektedir. Sözkonusu bildirimler Convercent’a gönderildiğinde, incelenmesi için anında Ferrero İdari Komitesine sunulur.
Soru sormak”, bir olayı bildirmek veya lokal bir telefon numarasını bulmak için Ferrero Etik Destek Hattı'na bağlanmak üzere buraya tıklayın.